Zaburzenie łaknienia u najmłodszych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zaburzenie łaknienia u najmłodszych
Problemy z zaburzeniami łaknienia dotyczą coraz młodszych dzieci. W audycji radzimy, jak tego uniknąć Foto: Glow Image/ East News

Okazuje się, że już nawet kilkuletnie dzieci cierpią na poważna zaburzenia jak anoreksja czy bulimia.

Posłuchaj

Goście Katarzyny Pruchnickiej na temat zdrowego jedzenia dla dzieci (Prawdę mówiąc/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Dietetyk kliniczny Katarzyna Błażejewska-Stuhr uważa, że coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest jedzenie, ale gubimy się w gąszczu i nawale informacji o nim. - Tym sposobem wpadamy w pułapki i mody dietetyczne - ostrzega gość Trójki.

A pułapki i złe nawyki mogą być drogą do poważnych problemów. Psycholog i psychoterapeuta Dorota Minta uważa na przykład, że nagradzanie dziecka smakołykiem to bardzo zły pomysł. - Uczymy wtedy dziecko tego, że dobre zachowanie zawsze skutkuje nagrodą. A przecież w życiu wcale tak nie jest. Do tego uczymy też najmłodszych tego, żeby robić coś za coś - tłumaczy.

Jakie kłopoty z jedzeniem mają przedszkolaki i dzieci w pierwszych klasach podstawówki? Dlaczego rozmawianie przy jedzeniu to nic złego? Gdzie szukać sprawdzonej wiedzy o jedzeniu i jak poprawiać nawyki żywieniowe najmłodszych? Zapraszamy do wysłuchania audycji pełnej wartościowych porad i rzetelnych informacji.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Dorota Minta
(psycholog i psychoterapeuta), Katarzyna Błażejewska-Stuhr (dieteteyk kliniczny)
Data emisji: 11.04.2016  
Godzina emisji: 00:05

ei/mk

Polecane