Czterech kolejnych wykonawców na Orange Warsaw Festival 2015

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czterech kolejnych wykonawców na Orange Warsaw Festival 2015
Agyness B. Marry jest jedną z artystek, która wystąpi na tegorocznym Orange Warsaw FestivaluFoto: mat. promocyjne

Agyness B. Marry, Terrific Sunday, Rusty Cage i Young Stadium Club dołączają do line-upu tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Czterech młodych polskich wykonawców wystąpi 12 i 13 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Posłuchaj

Artur Orzech zdradza nazwiska kolejnych, artystów, którzy zagrają na tegorocznym Orange Warsaw Festivalu (3 wymiary gitary/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Agyness B. Marry i Terrific Sunday usłyszymy w piątek (12 czerwca), a Rusty Cage i Young Stadium Club - w sobotę (13 czerwca).

AGYNESS B. MARRY jest wokalistką i gitarzystką, która sama komponuje i pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Po występie na jednym z polskich festiwali dla młodych wykonawców w 2014 roku, została przez niektórych uznana za największe odkrycie polskiej sceny muzycznej – co ciekawe, był to zaledwie jej drugi koncert. W jednej z recenzji tego koncertu możemy przeczytać: "największym festiwalowym odkryciem okazała się Agyness B. Marry - młoda dziewczyna z gitarą, która niemal powaliła publiczność na kolana swoim bezczelnym, brudnym, surowym rock'n'rollem. Mimo świadomie uproszczonej formy jej piosenek, bez trudu można było usłyszeć, na jak bardzo przebojowych melodiach są oparte i jak ciekawym głosem dysponuje młoda artystka". W marcu 2015 premierę miał debiutancki album artystki.

TERRIFIC SUNDAY to poznański zespół założony w lutym 2013 roku. Młodzi, zdolni, utalentowani i ambitni – właśnie tymi słowami można opisać grupę Terrific Sunday pochodzącą ze stolicy Wielkopolski. Po zwycięstwie w konkursie zespołów rockowych na jednym z polskich festiwali w 2013 roku wiele portali ogłosiło ich nadzieją 2014 roku. Portal MusicIs umieścił ich, obok m.in. Artura Rojka, w zestawieniu "miejcie na nich ucho w 2014!". Terrific Sunday zostali również docenieni przez dwóch najważniejszych Piotrów Polskiej muzyki – Piotra Metza i Piotra Stelmacha. Niedawno ukazała się ich debiutancka epka Tonight, która spotkała się ze sporą przychylnością dziennikarzy muzycznych.

RUSTY CAGE to krakowski zespół rockowy, który rozpoczął swoją działalność w 2011 roku. Ich album Let the Rifle Fire został bardzo dobrze przyjęty i wysoko oceniony przez recenzentów oraz publikę. Dwa lata później pojawiła się płyta Drugs For Your Broken Heart. Rok 2013 przyniósł kolejne nowości - single Vampire Dance i Savage Brothers to zapowiedź zupełnie nowej odsłony grupy. Na początku tego roku ukazała się płyta Walk Of Shame, z której materiał ponownie zdobył uznanie dziennikarzy muzycznych i trafił w gusta szerokiego grona sympatyków rocka. Rusty Cage korzysta z różnorodnych inspiracji muzycznych, dzięki czemy mają niepowtarzalną stylistykę, jakiej nie znajdziesz na polskim rynku muzycznym.

YOUNG STADIUM CLUB to zespół, który swój początek datuje na maj 2013 roku i mimo krótkiego stażu, grupa już zdążyła zdobyć duże uznanie zarówno wśród fanów, jak również mediów polskich i zagranicznych. Niezwykle pochlebne recenzje ich twórczości pojawiły się już wśród dziennikarzy z Anglii, Włoch, Hiszpanii, a nawet USA. Zapytani o inspiracje bez wahania wymieniają największe gwiazdy indie rocka: Bombay Bicycle Club, Two Door Cinema Club, Foster the People czy Foals. Po wydaniu trzech, świetnie przyjętych EP-ek oraz teledyskach, które spotkały się z entuzjastycznymi reakcjami internautów, zespół przygotowuje się powoli do wydania debiutanckiej płyty.

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na 3 scenach wystąpi 49 wykonawców.

 

Dotychczas ogłoszeni wykonawcy to Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, Metronomy, FKA twigs, Nosowska, Big Sean, Paloma Faith, Crystal Fighters, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Afromental, Mela Koteluk, Maria Peszek, Molesta Ewenement, Łąki Łan, Gooral, Palma Violets, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Benjamin Clementine, Bokka, Kari, Kadebostany, Birth of Joy, Carrion, Coria, Cosovel, Rusty Cage, We Draw A, Young Stadium Club, Terrific Sunday, Baasch, Lari Lu, K Bleax, Agyness B. Marry oraz Zagi.

Polecane