Maja Sontag: podróżowanie "po bandzie" smakuje najlepiej. Emocje są kluczowe

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Maja Sontag: podróżowanie "po bandzie" smakuje najlepiej. Emocje są kluczowe
Maja Sontag: "państwo ze zdjęcia to młoda para, której bliżej nie znam, gdyż na weselu byłam jako osoba towarzysząca opiekuna orangutanów w pobliskim rezerwacie”. Okolice Bukit Lawang, Sumatra, IndonezjaFoto: archiwum prywatne Mai Sontag

- Moja ciekawość świata jest tak mocna, że po prostu mnie wypycha. Właśnie dlatego muszę ruszać w podróż i realizować swoje pasje - mówi gość "Dobronocki" Maja Sontag podróżniczka, autorka książki "Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy".

Posłuchaj

Maja Sontag: podróżowanie "po bandzie" smakuje najlepiej. Emocje są kluczowe (Dobronocka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Na ogół boimy się, nie tylko nowych technologii, ale i miejsc, czy ludzi obcych kulturowo. Nawet jeśli jesteśmy otwarci na "nowe" zachowujemy dystans, patrzymy z ostrożną ciekawością, badamy grunt, oswajamy się. Maja Sontag, autorka książki "Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy" z otwartością i pewnego rodzaju zachłannością, często solo poznaje świat. W swoim planie podróży od razu rzuciła się na głęboką wodę, w wir doświadczeń ekstremalnych. - Bo mnie to wszystko co nieznane, co niebezpieczne pociąga - mówi Maja Sontag w rozmowie z Grażyną Dobroń.

Gość "Dobronocki" wyjaśnia, że zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw, które może napotkać podczas podróży w najodleglejszych rejonach świata, ale - jak podkreśla - to samo może ją spotkać na warszawskiej ulicy. - To co przeżywam, hartuje mnie - dodaje.

Majubaju, czyli podróżnicze opowieści sympatycznej treści>>>

Koszty związane z podróżowaniem są często czymś co ogranicza. Jednak z doświadczeń Mai Sontag wynika, że im mniej miała w kieszeni pieniędzy, tym podróż stawała się bardziej fantastyczna. - Jak się ma pieniądze to się je lekką ręką wydaje. Kupuje się rzeczy gotowe: wycieczki, przejazdy lepszym autobusem - tłumaczy gość Trójki i dodaje, że kiedy jej budżet totalnie się kurczy, kiedy jeździ autostopem i korzysta z gościnności napotkanych osób, jej podróżowanie, takie "po bandzie" smakuje najlepiej.

Teraz Maja wzięła kurs na Afrykę. Kiedy nie podróżuje, pracuje w agencji reklamowej.

Maja Sontag była także gościem Grażyny Dobroń w programie  "Instrukcja obsługi człowieka".

Zapraszamy do wysłuchania obu audycji!

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>
"Dobronocki"  można słuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek od północy do godz. 2.00.

(ah/mp)

Polecane