• Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zawodnicy na starcie Biegu Piastów 2014 Foto: PR

Mimo wyjątkowo ciepłej zimy udało się z sukcesem zorganizować XXXVIII Bieg Piastów. Wzięło w nim udział ponad 650 zawodników z 21 krajów na czterech kontynentach. Słoneczna pogoda, świetnie przygotowana trasa, znakomita atmosfera. Tak było podczas sobotniego narciarskiego Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

Julian Gozdowski o atmosferze Biegu Piastów (Markomania/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Z powodu pogody dystans biegu został skrócony z 50 do 10 kilometrów. Honorowy komandor biegu Julian Gozdowski mówił w "Markomanii", że tak ciepłej zimy nie było w Szklarskiej Porębie od blisko 100 lat.

Gość Marka Niedźwieckiego podkreślił też, że szczególnie cieszy go fakt, iż ma wielu, młodych naśladowców i kontynuatorów. - Udało mi się otoczyć dużą grupą młodzieży, od każdego jestem co najmniej dwa razy starszy. Oni wszyscy dzielnie pracują. Jestem tym bardzo zbudowany i staram się im nie przeszkadzać. Myślę, że to jedno z większych zwycięstw Biegu Piastów - dodał Julian Gozdowski.

Jakie są wyniki biegu? Niemiec Benjamin Seifert nie miał sobie równych, pokonując Czecha Dusana Koziska. Trzecie miejsce zajął Niemiec Toni Escher. Najlepszy z Polaków - Mariusz Dziadkowiec-Michoń, finiszował jako szósty. Mariusz jest synem kilkukrotnych zwycięzców Biegu Piastów - Stanisława i Doroty.

Wśród kobiet nie miała sobie równych uczestniczka ostatniej Uniwersjady Natalia Grzebisz z Siedlec. Kolejne miejsca zajęły Czeszki: Klara Moravcova i Michaela Balatkova.

Na "Markomanię" w każdą sobotę po godz. 10 zaprasza Marek Niedźwiecki.