Ulubione piosenki Łukasza Kuropaczewskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ulubione piosenki Łukasza Kuropaczewskiego
Łukasz KuropaczewskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W tym tygodniu w cyklu "Piosenka z rekomendacją" słuchamy utworów poleconych przez znakomitego gitarzystę klasycznego, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków młodego pokolenia.

Posłuchaj

Łukasz Kuropaczewski o piosence "Amazing Grace" Elvisa Presleya (Piosenka z rekomendacją/Dwójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Od poniedziałku do piątku ok. godz. 7.30 nasz gość prezentuje Państwu listę swoich "piosenek z rekomendacją" - ulubionych, z jakichś względów ważnych, do polecenia.

Mieliśmy już okazję poznać listy m.in. Magdaleny Zawadzkiej , Jacka Dehnela , Jana Nowickiego , Janusza Strobla , Radosława Piwowarskiego , Allana Starskiego czy Ola Walickiego .

Oto autorski wybór piosenek "do posłuchania", wraz z krótkim uzasadnieniem, przedstawiony przez Łukasza Kuropaczewskiego .

***

Poniedziałek
Elvis Presley - "Amazing Grace"

Elvis Presley jest dla mnie uosobieniem kultury amerykańskiej i american dream. Gdy słyszę jego głos, przypominają mi się piękne lata mojego życia , które spędziłem w Stanach Zjednoczonych.

Wtorek

Mariza - "As Guitarras"

Koncert Marizy w Filharmonii Filadelfijskiej był jednym z piękniejszych, jakie w życiu słyszałem. Poraziła mnie swoim zjawiskowym talentem wokalnym.

Środa

Cassandra Wilson - "Fragile"

To moja ulubiona wokalistka jazzowa. Gdy byłem na jej koncercie, zachwyciło mnie to, jak artystka wtapia się w zespół, a jej głos staje się kolejnym instrumentem.

Czwartek

Raz Dwa Trzy - "Piosenka starych kochanków"

To połączenie talentu niewątpliwego mistrza słowa Wojciecha Młynarskiego z talentem, olbrzymią charyzmą i fantastycznymi umiejętnościami zespołu Raz Dwa Trzy.

Piątek

Stanisław Soyka - "Blue Monk"

Ludzie z mojej generacji i młodsi mogą nie pamiętać tego muzyka z wykonań takich piosenek. Trzeba jednak pamiętać, że Stanisław Soyka to naprawdę wybitny jazzman.

mc

Polecane