Czego słucha Olo Walicki?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czego słucha Olo Walicki?
Olo Walicki Foto: PAP/Tytus Żmijewski

W tym tygodniu w cyklu "Piosenka z rekomendacją" anegdoty o ulubionych utworach opowiada znakomity kontrabasista jazzowy.

Posłuchaj

Olo Walicki o utworze Massive Attack (Piosenka z rekomendacją/Dwójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Od poniedziałku do piątku ok. godz. 7.30 nasz gość prezentuje Państwu listę swoich "piosenek z rekomendacją" - ulubionych, z jakichś względów ważnych, do polecenia.

Mieliśmy już okazję poznać listy m.in. Magdaleny Zawadzkiej , Jacka Dehnela , Jana Nowickiego , Janusza Strobla czy Radosława Piwowarskiego .

Oto autorski wybór piosenek "do posłuchania", wraz z krótkim uzasadnieniem, przedstawiony przez Ola Walickiego.

***
Poniedziałek
Massive Attack - "Teardrop"

Charakterystyczną cechą tego utworu jest otwierający go sampel. To jest odgłos bicia serca.

Wtorek

Joni Mitchell - "Free Man in Paris"

Urodziłem się 11 miesięcy po wydaniu płyty, na której znalazła się ta piosenka. Dla Joni Mitchell był to szczególny album - to on rozpoczął jej wielką, błyskotliwą karierę światową.

Środa

Olo Walicki - "Wanożnice"

Kaszuby to bliski mi region, ponieważ stamtąd pochodzę. "Wanożnice", czyli "Wędrownicy", to piosenka z mojej płyty sprzed kilku lat. To utwór dość "łagodny" w mojej twórczości. Nie zawiera on elementów muzyki ludowej, a kaszubski tekst został napisany współcześnie.

Czwartek

Laurie Anderson - "The Island Where i Come From"
To niezwykła osoba, performerka, artystka wszechstronna. Zajmuje się rodzajem wynalazczości z zakresu realizacji dźwięku. "The Island Where i Come From" to bardzo piękny utwór.
>>>Posłuchaj wywiadu z Laurie Andreson<<<

Piątek

Cassandra Wilson - "Right Here Right Now"

To wspaniała jazzowa wokalistka, która rozpoczynała karierę na awangardowej nowojorskiej scenie M-Base, by potem odnaleźć własną drogą w łączeniu jazzowych standardów z tradycją amerykańskiego folku.

bch/mc

Polecane