Telekamery 2014. Platynowa dla Andrzeja Turskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Telekamery 2014. Platynowa dla Andrzeja Turskiego
Urszula Chincz odebrała Platynową Telekamerę "za wybitny wkład w tworzenie nowoczesnego dziennikarstwa telewizyjnego" przyznaną jej zmarłemu ojcu, Andrzejowi TurskiemuFoto: PAP/Leszek Szymański

Telekamerę 2014 w kategorii prezenter informacyjny, a także specjalną nagrodę Platynową Telekamerę przyznano zmarłemu w grudniu 2013 roku dziennikarzowi radiowemu i telewizyjnemu Andrzejowi Turskiemu. Wyróżnienia odebrała jego córka Urszula Chincz.

W poniedziałek w Warszawie po raz 17. wręczono Telekamery Tele Tygodnia 2014, prestiżowe wyróżnienia dla aktorów, dziennikarzy, twórców programów telewizyjnych i seriali.
Szczególne wyróżnienie dla Andrzeja Turskiego
Platynowa Telekamera, którą wcześniej był uhonorowany m.in. Czesław Niemen, to wyróżnienie szczególne, bowiem otrzymać je można mając już trzy Telekamery oraz Super Telekamerę.

Andrzej Turski w Polskim Radiu - wyjątkowe nagrania i zdjęcia >>>

Zmarły w zeszłym roku Andrzej Turski , w 1987 r. przeszedł z Polskiego Radia do TVP, gdzie pracował na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego TVP1. Prowadził m.in. programy: "7 dni świat" i "Panoramę"; był też jednym z autorów "Teleexpressu". Turski wchodził w skład kapituły Nagrody Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego.

>>> Andrzej Turski patronem studia emisyjnego radiowej Trójki  >>>

pp/PAP, gs

Polecane