Czego słucha Allan Starski?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czego słucha Allan Starski?
Allan Starski Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Czego słuchał jako dziecko, a przy czym bawił się jako nastolatek? W końcu czym zaskoczył go John Lennon? W tym tygodniu w cyklu "Piosenka z rekomendacją" anegdoty o ulubionych kompozycjach opowiada znakomity scenograf filmowy i teatralny.

Posłuchaj

Alan Starski o piosence "W małym kinie" (Piosenka z rekomendacją/Dwójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Od poniedziałku do piątku ok. godz. 7.30 nasz gość prezentuje Państwu listę swoich "piosenek z rekomendacją" - ulubionych, z jakichś względów ważnych, do polecenia.

Mieliśmy już okazję poznać listy m.in. Magdaleny Zawadzkiej , Jacka Dehnela , Jana Nowickiego , Janusza Strobla czy Radosława Piwowarskiego .

Oto autorski wybór piosenek "do posłuchania", wraz z krótkim uzasadnieniem, przedstawiony przez Alana Starskiego.

***

Poniedziałek
Mieczyław Fogg - "W małym kinie"

Mam z tą piosenką mocny związek sentymentalny. Jej tekst napisał mój ojciec Ludwik Starski do muzyki Władysława Szpilmana. To jest moje dzieciństwo.

Wtorek
Paul Anka - " Put Your Head on My Shoulder"

Przez Warszawę w latach 60. przetoczyło się wiele koncertów rockowych. Bardzo dobrze zapamiętałem występ Paula Anki w Sali Kongresowej, ponieważ zbiegł się z dramatycznym wydarzeniem śmierci Kennedy’ego. Pierwsza część koncertu odbyła się normalnie, natomiast w drugiej Paul Anka powiedział, że nie jest w stanie kontynować tego koncertu.

Środa
Frankie Valli - "Shery"
Frankie Vally poza tym, że wykonywał utwory rockandrollowe, wyróżniał się przedziwnym flasetowym głosem.

Czwartek
John Lennon - "Just Like Starting Over"
Ten utwór Lennon nagrał ze swoją żoną trzy tygodnie przed swoją śmiercią. To było co innego niż śpiewali The Beatles. Byłem zaskoczony. Dla mnie jest wspaniałym i tragicznym pożegnaniem tego artysty.

Piątek

Jan Kanty Pawluśkiewicz / Papusza - ""Kicy Bidy i Bokha"

W tej pieśni zasmakowałem dzięki pięknemu filmowi małżeństwa Krauze oraz koncertowi Kayah, na który chwilę po premierze "Papuszy" się wybrałem.

bch /mm

Polecane