Warsztaty teatralne, czyli próba przełamania granicy między ludźmi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Warsztaty teatralne, czyli próba przełamania granicy między ludźmi
Kiedy warto zacząć terapię małżeńską?Foto: Glow Images/East News

Wyobraźmy sobie człowieka, który pracuje w banku, siedzi przy biurku, podpisuje ważne dokumenty, ale całe życie skrycie marzył, żeby stanąć na deskach teatralnych i wcielić się w kogoś, kim nie jest... Czy spełnienie takiego marzenia jest w ogóle możliwe?

Posłuchaj

Warsztaty teatralne, czyli poczucie przełamania granicy (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zapytaliśmy o to pedagoga teatru, performerkę i animatorkę kultury Dorotę Ogrodzką. - Ludziom intuicyjnie kojarzy się z teatrem doświadczenie bliskości z innymi i ze sobą. Myślą o możliwości eksperymentowania, czegoś, co jest improwizowanym procesem. Ludzie tego szukają. To także powód, dla którego przychodzą na warsztaty teatralne - mówi.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

- Najwięcej trudności sprawia uczestnikom skoncentrowanie się na tym, co robią i nadanie temu wartości. To najprostsze zadania. Na przykład poruszanie się po sali w dowolnym tempie i kontakt wzrokowy z innymi uczestnikami warsztatów - dodaje Dorota Ogrodzka.

Jej zdaniem jesteśmy "dziećmi Oświecenia", nasze ciała są ograniczane, poddawane treningowi. Teatr jest miejscem, w którym można to zmienić. Warsztaty dają poczucie przełamania granicy, znalezienia się trochę dalej niż się było, ale dają też poczucie współpracy i współdziałania. - Tu zmienia się pewność siebie ludzi i ich poczucie własnej wartości - mówi Dorota Ogrodzka.

Audycję przygotowała Katarzyna Pruchnicka.

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(mp/ei)

Polecane